Mai 272011
 

Saule kaltē rasu. Ērika Maldere, Aigars Lenkēvičs  

Gaismas lampu izstādes atklāšana 1.jūnijā pl.18 00 Mākslas Bankas galerijā. Jaunielā 14.

Vasaras Saulstāvji jeb Jāņi (21.-23.jūnijs) ir augstākais Saules pacelšanās punkts. Tos izseni ļaudis svinējuši jo īpaši krāšņi, lūdzot un skaļi uzgavilējot saules spožumam, lai Saule atkal atgrieztos.

Atklāj mākslinieku dizaineru Ērikas Malderes (1962) un Aigara Lenkēviča(1962) radošo tandēmu , gaismas objektu izstādi. Mākslinieki savu radošo darbu velta gaismas objektu un interjeru dizaina priekšmetu izgatavošanai. Pēdējo desmit gadu laikā viņi ir izveidojuši Lampu dizaina darbnīcu, ar saviem dizaina darbiem ieņem vadošo mākslinieku vietu Latvijas dizainā un Eiropā. Mākslinieku gaismas objektus uzreiz var ievērot ar savu perfekto formu un ideālo proporciju telpā, kā arī individuālo piegājienu katram dizaina mākslas darbam. Gaismas objekti un interjera priekšmeti tiek veidoti no metāla, šķiedrām, papīra celulozes, apvienojot arī porcelānu un stiklu, un vēl aitas vilna. Katrs mākslas darbs ir meistardarbs.

Mākslinieku enerģija ir gaisma. Gaisma, kas nāk caur viņu darbiem izceļas tieši ar viņu rokas un sirds gaismas enerģiju. Saulgriežu laikā kad gaisma sasniedz kulmināciju mākslinieki pievieno savu gaismas enerģiju.

Izstāde “Saule kaltē rasu” būs apskatāma no 1. jūnija līdz 14. jūnijam Mākslas Bankas galerijā Jaunielā 14.
Katru dienu no 10.00 līdz 19.00, izņemot svētdienas.

(c) Mākslas Banka

   
© 2012 Mākslas Banka Sekojiet mums arī facebook