Igors Bernāts “Bezgalīgais brauciens” a/a, 2015.

Par autoru

Igors Bernāts darbojas glezniecības jomā. 1993.gadā ieguvis bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijā. Kopš 1992.gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs un aktīvi piedalās izstādēs. Iepriekšējo personālizstādi „Laika cilpa”, kas bija skatāma galerijā „Mākslas Banka”, sarīkojis 2013.gadā. Ikdienā strādā par zīmēšanas un gleznošanas skolotāju Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā.

Par izstādi

Izstādē „Bezgalīgais brauciens” skatāmi mākslinieka jaunākie darbi, kas tapuši pēdējā gada laikā. Tās ir akrila tehnikā darinātas lielformāta kompozīcijas – ainavas, kur līdztekus niansētiem krāsas slāņiem iepludināti plānu metālisku plāksnīšu klājumi. Lai gan I.Bernāta darinātajās gleznās atpazīstami konkrēti ainavas elementi, tās nav reālistiskas dabas gleznas. Tā vietā autoru interesē noskaņa, sajūtas, tas pārlaicīgais, kas mājo dabas varenībā. Tās ir ainavas sajūtu līmenī, ko autors uztvēris un vēlējies atklāt izstādes apmeklētājiem.

Mākslinieka pārdomas rosinājis arī dabas un cilvēka mūža salīdzinājums, vedinot uzdot virkni jautājumu – Kāda ir tā ainava, ko skatījušas iepriekšējās paaudzes? Vai un ko no tā var sajust un skatīt šodienas civēks?

Kā izstādes ievadā raksta pats I.Bernāts – „Tas ir veltījums laikam un pacietībai, kas mūs ir novedis tur, kur mēs esam. Ar izbrīnu un degsmi veidoju šos darbus, priecājoties par vienkāršām lietām”.

(c) Mākslas Banka

   
© 2012 Mākslas Banka Sekojiet mums arī facebook