Silja Pogule

Beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju, Glezniecības nodaļu (1996). Izstādēs piedalās kopš 1993. gada. Kopš 1994. gada ir Latvijas mākslinieku savienības biedre. Bijusi “LN Sieviešu Līgas” dalībniece. Šī ir mākslinieces sestā personālizstāde, piedalījusies vairākās grupas izstādēs Latvijā un ārzemēs.

Māksliniece kā izteiksmes līdzekļus savā līdzšinējā darbībā ir izmantojusi glezniecību, grafiku, kolāžu, inscenētu fotogrāfiju, performanci, video. Siljas Pogules glezniecībai piemīt košs, dzīvespriecīgs kolorīts, tīras formas, dekoratīvi elementi, spīdumi, zelta un sudraba laukumi.

Izstāde “LAIME”

Komentējot jaunākās personālizstādes nosaukumu, Silja Pogule raksta – Mana laime ir skatīt rozā flamingus, krāsainus un dumjus papagaiļus, lasīt puķes un ēst ogas, īpaši, ja tās atrodas uz skaistas, lielas kūkas, vai mazs ķirsītis keksiņa krēmīgā galotnē. Daudz zelta ir laime. Laime ir trausla un netverama. Kamēr ir kūka, kurā iekost lielu, saldu gabalu, ir laime. Laime ir šeit un tagad. Ņem, kod kūku un izbaudi to, jo to var aprīt svešs rēcošs lauva. Es ticu, ka mans lauva nosargās manu laimi un mani, ja ne lauva, tad pistoles man palīdzēs izcīnīt savu laimi, kuru ielikšu zelta sirdī, un apvilkšu ar maziem, skaistiem spīdumiņiem, to glabāšu un dalīšos ar draugiem un sev tuvajiem, lai laime ietu lielumā  un mirdzētu visās krāsās!

Daži citāti par Laimi:

Laime ir dzīves jēga un mērķis, viss cilvēka esamības nolūks un galamērķis. Aristotelis

Laime ir stāvokļa būtība, kuru var ieraudzīt tikai ar tās īpašnieka acīm. Leonardo da Vinči

Laime ir visnenoteiktākā lieta pasaulē, ar visaugstāko cenu. Ē.M.Remarks

Pārlieku lielā laime robežojas ar muļķību. Japāņu atziņa

Mājās, kur smejas, atnāk laime. Japāņu atziņa

Laime dodas rokā tikai gudriem cilvēkiem. Jo vairāk cilvēks zina, jo skaidrāk un asāk viņš saskata pasaules skaistumu tur, kur to nekad nepamana cilvēks ar trūcīgām zināšanām. K.Paustovskis

KATRU, KURŠ APMEKLĒS ŠO IZSTĀDI SAGAIDA LAIME MŪŽA GARUMĀ!

Žēl tos, kuri šo iespēju neizmantos….

Izstādes atklāšana 3.augustā plkst. 18:00

Silja Pogule „Šokolādes kūkas portrets”, a/a, 2015.

(c) Mākslas Banka

   
© 2012 Mākslas Banka Sekojiet mums arī facebook