No 9. līdz 21.novembrim galerijā „Mākslas Banka” būs skatāma dāņu mākslinieces Ivonnes Gerneres personālizstāde “Dzīves ceļš“.

Ivonne Gernere savā darbnīcā Rīgā, 2014.gada decembrī.

Māksliniece Ivonne Gernere (Yvonne Gerner) dzimusi 1964.  gadā Silkeborgā, Dānijas vidienē. Pirms pārcelšanās uz dzīvi Latvijā 1992. gadā, viņa mācījusies mākslas skolās Dānijā  (Århus, Ålborg), apgūstot dažādas tehnikas – no glezniecības līdz pat skulptūrai. Kādu laiku viņa strādājusi arī kā ilustratore un darbojusies video filmu grupā Berlīnē.

1991.gadā Ivonne pirmo reizi devās garākā ceļojumā uz Āziju (Taizemi un Indonēziju). Šis ceļojums mākslinieci ļoti iedvesmoja un sniedza daudz jaunu radošu  ideju. Arī vēlākajos gados viņa apceļoja pasauli, un ceļojot gūtie iespaidi atspoguļojās viņas darbos. Jaunākie no tiem tika gūti, pavadot  mēnesi Meksikā 2007.gada rudenī.

Vairāk nekā divdesmit Latvijā nodzīvotie gadi savulaik aizsākās ar īsu apmeklējumu – viena lieta noveda pie citas un 1992. gada rudenī Ivonne sāka studēt Latvijas Mākslas akadēmijā. Tur viņa iepazinās ar latviešu grafiķi Vitu Lēnerti, kas rosināja mākslinieces  interesi par grafiku. Pēc pirmā kursa Ivonne kļuva par Vitas Lēnertes skolnieci, bet kopš 1996. gada Ivonnei ir Rīgā ir arī pašai sava darbnīca.

Iepriekš māksliniece ir izstādījusi savus darbus dažādās Eiropas pilsētās, tostarp Stokholmā, Kopenhāgenā, Londonā, Tallinā un Hamburgā. Viņai ir bijušas vairākas personālizstādes Rīgā, kā arī citās Latvijas pilsētās. Kritiķi viņas darbus dēvējuši par dzejiskiem, harmoniskiem, individuālistiskiem un mistiski filozofiskiem.

Ivonnes darbu tehnika atšķiras no ierastās grafikas,  jo gravēšanas vietā viņa strādā ar līmi. Tādejādi krāsu kompozīcija katrā darbā veidojas citādi un katrs no tiem  uzskatāms par unikālu.

Papildus informācija par mākslinieci  – https://yvonnegerner.wordpress.com/

 Izstādes atklāšana 9.novembrī plkst. 18:00

Ivonne Gernere „Dzīves ceļojums”.

(c) Mākslas Banka

   
© 2012 Mākslas Banka Sekojiet mums arī facebook