Izstādes galvenā tēma – vīrišķība. Tās acīmredzamās izpausmes krāsā, formā, materiālā, tēlos, sajūtā, noskaņās. Divu tējkannu «samērīšanās», magnolijas pumpura vīrišķais spēks, ārišķīgā vīrišķības manifestācija divu kaķu pavasara sarunā, un vēl un vēl. Smalki trauslās, bet vīrišķīgās porcelāna formas, vīrišķīgo  pazīmju atradumi un izcēlumi, tai raksturīgo noskaņu portretējumi. Tas viss par vīrišķo dabu, atklāto un slēpto, acīmredzamo un, vērīgi ieskatoties, uzminamo.

Arī vīrišķība katram ir sava, katram tā ir pa īstam, un tāda, kāda nu ir. Kādam tā ir  labi padarīta darba sajūta vakarā un 3 vīna glāzes. Kādam tā ir kārtējā uzvara, «balansējot uz naža asmens». Kādai tā ir kārtējā, «paldies Dievam» izturētā un izdzīvotā diena.  Kādiem tā ir atbildīgais, smagais, neredzamais darbs, kas tiek veikts vīrišķīgi un pamatīgi, neizrādoties, klusi, noteikti. Visas vīrišķības izpausmes ir īstas un patiesas brīdī, kad tās notiek. Ja piedzīvot sievišķību ir mūsu tiesības un izvēle, tad būt vīrišķīgiem, ir mūsu, kā būtņu, pienākums.

Mums izstādē tā ir krāsu un tēlu spēle, plastikas un precīzi izjusta apjoma saspēle, kad gleznojumu tēli, stāsti un smalkā porcelāna izteiksmīgās formas viena otru papildinot, vēsta par mūsu šībrīža izstādē atrasto un atklāto vīrišķības sajūtu. Kāda tā ir?  Jānāk, jāvēro, jāļauj tai mijiedarboties ar katram savu iekšējo vīrišķības izjūtu. Tāpēc, – atrodam vīrišķību.

(c) Mākslas Banka

   
© 2012 Mākslas Banka Sekojiet mums arī facebook