Tirelpurva-egleNoslēdzot SIA Arkolat un Latvijas dizaineru savienības rīkotā dekoru konkursa „Saulgrieži” 1.sadarbības projektu, Rīgā būs skatāmas vairākas izstādes, kas iekļausies Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes organizētā festivāla “Rīgas Ziemassvētku egļu ceļš” pilotprojektā.
Profesionālas žūrijas novērtētie labākie konkursam pieteiktie autordarbi ir saražoti  100 eksemplāros un nodoti pircēju vērtēšanai SIA Arkolat mazumtirdzniecības tīkla “RITO” veikalos, kur tos var iegādāties jau tagad, tādējādi nobalsojot par sev vistīkamāko izstrādājumu. Ideja: radīt savu latvisko Ziemassvētku/Saulgriežu simbolu, kas lieliski varētu pastāvēt kā latviska suvenīra neatņemama sastāvdaļa. Šis konkurss ir laba platforma šāda radikāla notikuma uzsākšanai un cīņai pret svešiem mikimausiem.

Visi 100 pieteiktie  Latvijas dizaineru, mākslinieku un mākslas skolu audzēkņu autordarbi – unikāli dekori dekola, gleznojuma vai gravējuma tehnikā uz stikla, keramikas vai porcelāna izstrādājumiem (arī drukāti papīra formātā) būs apskatāmi galerijā “Mākslas banka”, kur eksponētas arī festivāla tēmas “Neparastā egle” darbi ne tikai porcelānā un mālā, bet arī papīrā, kokā, metālā, tekstilā uc neparastos materiālos.

Aicinam visus interesentus uz izstādes atklāšanu 13. decembrī 17:00 (13.12-31.12.2011.) galerijā “Mākslas Banka” Rīgā, Jauniela 14, kur izstādes atvēršanas svētkos notiks arī laureātu apbalvošana:

Stikla māksliniece Aija Klintsone – “Open up” glāžu komplekts „Līnijas svētkiem”; grafiķe Ērika Māldere – „Balta kaza”; Dizainere Baiba Nasteviča – „Klājam galdu”; dizainere Inese Līne – kolekcija Rūtainā egle, Svētki mežā un Nerātnie eņģeļi,

“Neparastās egles” radīs un rādīs Arvīds Endziņš, Jānis Straupe, Aigars Lenkevičs, Āris Smildzers, Indra Puķe, Bārbala Gulbe, Margarita Budze, Elita Šmēdiņa, Dace Blūma, Jānis Vaivods, Aina Mālmeistere, Iveta Pērkone, Loretta Nīgals un daudzi citi.

Izstādi atbalsta uzņēmums “Dobeles dzirnavnieks”, kurš savā ikdienas darbā spēj novērtēt laba dizaina klātbūtni un tā nozīmi konkurētspējas veicināšanā.

Citi izstādes atbalstītāji: Galerija “Mākslas banka”; Latvijas Dizaineru savienība; SIA “Arkolat”; SIA “Dekolserviss”; RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde.

(c) Mākslas Banka

   
© 2012 Mākslas Banka Sekojiet mums arī facebook