No 17. SEPTEMBRA līdz 8. OKTOBRIM galerijā apskatāma vācu mākslinieces MARITAS MUES pirmā personālizstāde Latvijā “Mūsu planēta dzīvo”. Izstādes atklāšana 16. septembrī plkst. 18:00, galerijas telpās Jaunielā 14, Rīgā.

Māksla cilvēkiem rada iespēju pārvarēt kultūras, reliģijas, valodas un politiskās robežas. Vācu mākslinieces Maritas Mues daiļrade ir spilgts piemērs, kā mūsdienās ir pārvarēti ierobežojumi pret kuriem cilvēki, it īpaši Austrumeiropā, cīnījušies tik ilgi. Marita Mues domā un parāda, ka cilvēkos dziļi sakņojas vajadzība pēc sadarbības un pieredzes apmaiņas, un jebkāda veida saskarsmes ierobežojumi ir pretrunā cilvēka dabai.

Marita Mues ir dzimusi Vācijā, pašlaik dzīvo Varšteinā Diseldorfas tuvumā (Ziemeļreinas-Vestfālenes reģions). Mākslas pamatus ir apguvusi pie dažādiem glezniecības meistariem Vācijā un Itālijā. Pieredze psiholoģijas konsultēšanā papildina un ietekmē viņas glezniecības attēlošanas veidu, un profesionālā darbība ķīmijas laboratorijā bagātinājusi tehniski ar jauniem materiāliem, ko māksliniece veiksmīgi pielieto darbos.

Pēdējo 10 gadu periodā māksliniece aktīvi glezno un piedalās dažādos starptautiskos projektos, veido izstādes Vācijā un ārpus tās robežām. Ierosmi darbiem autore rod dažādu kultūru pētījumos. Māksliniece savā daiļradē spēcīgi iespaidojusies no senās Trojas vēstures, kas pirms 3000 gadiem bija krustceles starp Austrumiem un Rietumiem. Mākslinieces interešu lokā ir Hanzas pilsētu apvienība, kas ir viena no veiksmīgākajiem saimnieciskās sadarbības piemēriem Eiropas vēsturē, līdz mūsdienām saglabātās dabas bagātības, kas neatkarīgi no izcelsmes un sabiedriskā stāvokļa pieejamas visiem cilvēkiem. Gatavojoties šai personālizstādei Rīgā māksliniece grib atgādināt par lielo vācu un latviešu kultūras kopību.

Galerijai Mākslas Banka ir īpašs gods un iespēja iepazīstināt Latvijas un Rīgas publiku ar mākslinieces Maritas Mues radošiem darbiem .

Izstādes atklāšana 16. septembrī plkst. 18:00

Izstāde apskatāma no 17.09 līdz 8.10.2011

 

(c) Mākslas Banka

   
© 2012 Mākslas Banka Sekojiet mums arī facebook